betvolem.combetlikegir.comanadolu casinowiibet.comrestbetcdn.comebetebet.combahigogir.comtwitch viewer botsiber güvenlik
Świątynia z Rzochowa PDF Drukuj Email
 Projekt "Przeniesienie i zestawienie zespołu kościelnego pw. św. Marka Ewangelisty wraz z wyposażeniem i wystrojem z Mielca - Rzochowa do Parku Etnograficznego Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej" dobiegł końca. W kolbuszowskim skansenie powstało piękne założenie kościelne, w skład którego wchodzą świątynia z 1843 r. wraz z dzwonnicą oraz ogrodzenie z czterem kapliczkami. Natomiast we wnętrzu znalazły się odrestaurowane ołtarze, ambona, chrzcielnica i witraże.

   Realizacja przedsięwzięcia rozpoczęła się w drugim kwartale 2010 r. od rozbiórki kościoła i dzwonnicy. Następnie przeniesiono obiekty do skansenu i zestawiono na nowych fundamentach. W związku z  tym, że wygląd zewnętrzny kościoła jest odtworzeniem stanu z przełomu XIX i XX w., wykonana została również rekonstrukcja dachów gontowych. Co ważne - podczas prac budowlanych w maksymalnym stopniu wykorzystano ciesielskie techniki obróbki drewna, które stosowane były w ubiegłych stuleciach. Równocześnie prowadzono prace dotyczące konserwacji artystycznej i estetycznej wyposażenia kościoła Po ich zakończeniu wszystkie elementy wnętrza zostały zestawiona w świątyni. 
   Nadal trwają jednak prace przy realizacji scenariusza wyposażenia kościoła i jego otoczenia. Uroczyste otwarcie i pełne udostępienie obiektu dla zwiedzających planowane jest na kwiecień 2013 r.

   Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.

Tekst: MKL w Kolbuszowej
 

Wieża widokowa ratusza

REGULAMIN


ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY
PRZEWORSKA
KOLEJ WĄSKOTOROWA


P A S T E W N I KPolsko-Ukraińskie Centrum Informacji i Promocji Turystyki Karpat
IZBA CELNA W PRZEMYŚLU