Szlak Tradycyjnego Rzemiosła Podkarpacia PDF Drukuj Email
 

   Zapraszamy do zapoznania się z nowym szlakiem turystyczno - kulturowym regionu - Szlakiem Tradycyjnego Rzemiosła Podkarpacia. Zapraszamy do spotkania z rzemieślnikami i artystami ludowymi, którzy zdecydowali się kontynuować tradycje swoich rodziców i dziadków. Celem projektu jest dokumentacja, ochrona oraz promocja tradycyjnego rzemiosła, twórców, jak również dziedzictwa kulturowego i całego regionu. Za pośrednictwem portalu, prezentującego sylwetki twórców, zachęcamy do ich odwiedzenia, zapoznania się z ich twórczością, wysłuchania opowieści o dawnych czasach, spróbowania swoich sił w technikach rękodzielniczych, a tym samym poznania nowych, pięknych miejsc, często będącymi poza głównymi traktami turystycznymi. Obok bazy osób, grodzimy informacje na temat instytucji kulturalnych - muzeów, skansenów, prywatnych zagród, galerii i ich działalności. Prezentuje twórców i instytucji, jak również kontakty i informacje, jak zaplanować podróż, znajdą Państwo na stronie internetowej projektu www.podkarpacie.szlakrzemiosla,pl
 
Partnerem projektu jest Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, a honorowy Patronat objął Marszałek Województwa Podkarpackiego, Pan Zygmunt Cholewiński. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Obecnie Szlak tworzą 3 trasy lokalne: leżajska, łańcucka, strzyżowsko-tarnobrzeska. W tym roku powiększona zostanie baza twórców  i tras oraz zorganizowana zostanie impreza plenerowa, podczas której każdy będzie mógł wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez mistrzów rzemiosła.

Serdecznie zapraszamy do współpracy twórców ludowych, rzemieślników, rękodzielników, artystów, jak również pracownie, galerie, warsztaty, muzea oraz pozostałe wszelkie działania mające na celu upowszechnianie kultury tradycyjnej i dziedzictwa regionu.

Z poważaniem
Anna Migut-Ciuba
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Fundacja NADwyraz
ul. Kielecka 17, 31 - 523 Kraków
Tel, +48 12 350 61 34
Tel. +48 12 686 06 06
Fax. +48 12 350 64 89
Tel.kom. 510 093 203
www.nadwyraz.pl

 

Wieża widokowa ratusza

REGULAMIN


ZESPÓŁ PAŁACOWO-PARKOWY
PRZEWORSKA
KOLEJ WĄSKOTOROWA


P A S T E W N I KPolsko-Ukraińskie Centrum Informacji i Promocji Turystyki Karpat
IZBA CELNA W PRZEMYŚLU